Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024

Czwartego września w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II miała miejsce  uroczysta inauguracja.

Uczniowie uczestniczyli w tym wydarzeniu podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Pierwsi rozpoczęli rok szkolny 2023/2024 uczniowie klas IV - VIII, następnie oficjalnie do nauki przystąpili uczniowie klas młodszych i przedszkolnych. Zasady organizacji roku szkolnego przedstawiła dyrektor Jolanta Daczko.

Chociaż w tym roku zrezygnowano z części artystycznej, jednak przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego, Maja Kamińska poprosiła całą społeczność szkolną o minutę ciszy i zadumy nad ofiarami II wojny światowej. Wsłuchajmy się w jej słowa:

1 września to nie tylko data rozpoczęcia roku szkolnego we wszystkich polskich szkołach. To również smutna rocznica napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę we wrześniu 1939 roku. Wydarzenie to rozpoczęło się atakiem lotniczym na nieodległy od nas Wieluń. W tym dniu polscy uczniowie nie poszli do szkoły. Oficjalnie nie będą do niej chodzić aż do września 1945 roku. Pamiętając o wszystkich poległych:

- w kampanii wrześniowej;

- podczas całej okupacji;

- pomordowanych w obozach;

- tych, którzy oddali życie na wszystkich polach bitew!

Uczcijmy ich pamięć minutą ciszy!