Innowacja Pedagogiczna

Ciekawi Świata - Między Nożem a Widelcem

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie z klas zerowych przystąpili do Programu Ciekawi Świata - Między Nożem a Widelcem. Koncepcją programu jest chęć rozwijania ciekawości uczniów światowymi kulturami - poprzez poznanie kuchni i zwyczajów całego świata.
Jednym z pierwszych zadań była nauka zasad savoir- vivre, czyli lekcja o zachowaniu się przy stole i nie tylko. Uczniowie uczyli się poprawnego ułożenia sztućców i posługiwania się nimi podczas spożywania posiłku. Podczas zajęć dzieci poznały techniki składania serwet oraz wykonały pięknie zdobione papierowe obrączki na serwety.

Katarzyna Kacprzak, Katarzyna Misiak, Anita Wieczorek