Konkurs Plastyczny „Uzależnieniom mówimy nie”

ORGANIZATOR

Organizatorem  konkursu plastycznego „Uzależnieniom mówimy nie!” są autorzy Innowacji pedagogicznej o tej samej nazwie; Wanda Boczkowska, Anna Kołodziejak, Justyna Kamińska.

CELE KONKURSU

• popularyzacja wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat uzależnień
  • kształtowanie zachowań promujących zdrowy styl życia
  • propagowanie życia bez nałogów
  • kształtowanie wyobraźni dziecka poprzez prace plastyczne

WARUNKI UCZESTNICTWA

• Konkurs rozpoczyna się 23.10. 2023 r. i trwa do 20 grudnia 2023 r.
  • Konkurs skierowany jest do uczniów kl. 4-8 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
    w Paprotni.
  • Temat prac konkursowych brzmi: „Uzależnieniom mówimy nie”.
  • Tematyka dotyczy uzależnień (narkotyki, dopalacze, alkohol, papierosy, uzależnienia behawioralne, uzależnienia od internetu).
  • Każdy z uczestników może przekazać tylko jedną pracę.
  • Prace przekazane na Konkurs muszą być pracami własnymi, wykonanymi dowolną techniką, wcześniej niepublikowanymi.
  • Format pracy nie mniejszy niż A-4, nie większy niż A-3.
  • Każdy uczestnik Konkursu powinien opisać pracę na odwrocie drukowanym pismem: imię i nazwisko, klasa.
  • Nauczyciel powinien dołączyć listę uczniów biorących udział w Konkursie (wraz
    z danymi uwzględnionymi powyżej).
  • Dane osobowe uczestników pozyskane są wyłącznie w drodze Konkursu i nie będą udostępniane podmiotom trzecim.
  • Prace konkursowe należy dostarczyć do pokoju pedagoga/psychologa.
  • Ostateczny termin zgłaszania prac mija 20 grudnia 2023 r. do godz. 12.00 r. Prace zgłoszone po tym terminie nie będą brane pod uwagę.

OCENA PRAC KONKURSOWYCH

Prace oceniane będą w II kategoriach wiekowych: klasy IV-VI, klasy VII-VIII.

Prace konkursowe będą oceniane w oparciu o poniższe kryteria:

• zgodność z tematem
  • stopień trudności techniki
  • staranność i dbałość wykonania
  • ogólne wrażenie artystyczne

Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia prac niezwiązanych z tematyką Konkursu.

WYNIKI KONKURSU I NAGRODY

• Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi nie później niż 15 stycznia 2024 r.
  • Wszyscy laureaci (nagrodzeni i wyróżnieni) otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

• Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany czasu trwania konkursu i warunków udziału w konkursie, odwołania bez podania przyczyny oraz do nierozstrzygnięcia konkursu w przypadku zbyt małej ilości przekazanych prac.
  • Organizator zastrzega sobie możliwość wykorzystania prac do celów promocyjnych
    i publikacji. Udział w konkursie oznacza zgodę na publikacje prac.
  • W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie rozstrzyga Organizator.
  • Wyniki konkursu oraz data i miejsce uroczystego podsumowania zostaną przekazane w klasach.