ZAJĘCIA Z ROBOTEM SUPER DOC

W dniach 14-16 lutego 2024 r. uczniowie z klasy 3B ćwiczyli podstawy kodowania i programowania z wykorzystaniem mówiącego robota edukacyjnego Super Doc. Robot został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Dzieci poznawały podstawy programowania i poszerzały umiejętność kodowania. Robot pomagał im także w nauce wyznaczania kierunków. Uczniowie planowali trasę robota na macie edukacyjnej. Trzeba było go tak zaprogramować, aby dotarł do poszczególnych obiektów rozmieszczonych na planszach.

Zajęcia z takim robotem  to wciągająca zabawa, która pomaga rozwijać kompetencje kluczowe uczniów i  wpisuje  się w założenia nowoczesnego modelu nauczania STEAM.

Iwona Kłonowska