Z wizytą w teatrze….

19 lutego pierwszoklasiści wraz z opiekunami wybrali się do warszawskiego Teatru Capitol, aby obejrzeć spektakl ,,Królowa Śniegu”. Jest to ponadczasowa baśń Hansa Christiana Andersena, która na dobre zadomowiła się nie tylko w dziecięcej wyobraźni. Specjalnie napisana na potrzeby Teatru Capitol, zupełnie nowa adaptacja sceniczna ukochanej przez pokolenia historii była pełna magii oraz tajemnicy.

Groźna, a jednocześnie pociągająca Kraina Lodu, zła i piękna królowa, rozbite kawałki zaczarowanego zwierciadła i ekscytujące przygody Gerdy, która poszukiwała Kaja, składały się w obrazy o odwiecznej walce dobra ze złem.

Muzycznie rozśpiewana inscenizacja w nowoczesnej scenografii, pełna gry świateł sprawiła, że była to fantastyczna podróż. Pełna przygód historia niosła ponadczasowe wartości, podkreśliła jak ważne w życiu są przyjaźń i miłość oraz odwaga i dążenie do celu wbrew napotykanym przeciwnościom.

Danuta Sękiewicz