BAJKOWA SZKOŁA

W dniu 21 lutego 2024 roku  w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Cała społeczność szkolna, na czele z panią dyrektor Jolantą Daczko, pokazała piękno naszej polszczyzny. Panie z Gminnej Biblioteki w Teresinie prowadziły w klasach zerowych zajęcia czytelnicze. Na korytarzach widniały wymowne hasła, cytaty, przysłowia i ortograficzne zgadywanki. Dużo osób założyło ciekawe stroje. Dzieci przebrały się za bohaterów książek Adama Mickiewicza, Henryka Sienkiewicza, Jana Brzechwy czy Kornela Makuszyńskiego. Gościliśmy Panią Twardowską, Koziołka Matołka, Alinę i Balladynę, Zosię i Tadeusza. Nauczyciele także ucharakteryzowali się, co wzbudzało uśmiechy wśród naszych wychowanków.  Czytaliśmy utwory poetyckie naszych noblistów, pisaliśmy dyktando, w czasie przerw prowadziliśmy rozmowy o języku. Nie zabrakło też części artystycznej. W sali gimnastycznej pan Kleks ze swoją uczennicą Zosią poprowadzili teleturniej językowy. Uczniowie doskonale odgadywali poprawne wyrażenia, potrafili rozpoznać postacie literackie i tytuły interesujących książek. Pod kierunkiem pani Danuty Sękiewicz dzieci z kółka teatralnego przygotowały ciekawe widowisko  o języku polskim.

Ważnym punktem programu było ogłoszenie wyników dwóch konkursów.

Konkurs Recytatorski

I miejsce - Nikola Sobieszek z kl. 4b

II miejsce - Dominika Dylik z 7a

III miejsce - Adrian Antczak z 6b

Mistrz Ortografii

klas 4-6

Zuzanna Kwiatkowska z 5b

klas 7-8

Natalia Gmurek z 7a

Mistrz Ortografii klas pierwszych - Julia Baranowska z 1a

Mistrz Ortografii klas drugich - Franciszek Gryżewski z 2a

Mistrz Ortografii klas trzecich - Maja Wiśniewska z 3a

Na zakończenie wszyscy oczekiwali na niespodziankę. Nauczyciele pokazali humorystyczną scenkę ,,Na straganie”. Dzieci z niedowierzaniem patrzyły na  panie i panów, którzy wcielili się w różne warzywa.

Dzień upłynął w radosnej, bajkowej atmosferze.

Zbigniew Biederka