WARSZTATY WIELKANOCNE „MAZUREK”

13 marca 2024 roku klasy 3a i 3b wybrały się na wycieczkę do Leszna. Trzecioklasiści wzięli udział w warsztatach wielkanocnych zorganizowanych w Pizzerii Foresta. Podczas pierwszych zajęć plastycznych uczniowie składali ptaszka z drewnianych elementów, a następnie, wykorzystując swoją kreatywność, ozdabiali go techniką tapowania.

Drugą niespodzianką była lekcja cukiernictwa, dzieci poznały zwyczaje i tradycje wielkanocne oraz dowiedziały się, jak ozdabiać mazurki. Młodzi artyści tworzyli piękne ciasta, które zostały udekorowane według własnego pomysłu.

Na zakończenie wycieczki wszyscy uczestnicy otrzymali miłą niespodziankę - lunch w postaci pizzy i soków. Zdecydowanie możemy powiedzieć, że to był niezapomniany wyjazd.

Iwona Kłonowska, Katarzyna Bodych,
Katarzyna Smolarek, Anna Leśniewska