Cudowna lekcja k l e k s o g r a f i i

21 marca w naszej szkole zorganizowano Dzień Samorządności. Tego dnia uczniowie wcielili się w nauczycieli. W klasie IV A Gabrysia Toczek zastępowała naszego polonistę.
Gabi poprowadziła lekcję kleksografii. Polegała ona na tym, że wylewaliśmy trochę atramentu, tuszu albo farby, a następnie tę kolorową substancję rozprowadzaliśmy po kartce. Potem składaliśmy arkusz wpół, przez co kleksy przybierały najróżniejsze, fantastyczne kształty.
Nie zabrakło też kleksów na ławkach, na ubraniach i na podłodze.
Na szczęście zabezpieczyliśmy siebie i sprzęt szkolny fartuszkami, starymi gazetami
i papierowymi obrusami, zatem straty były w zasadzie niewielkie ;-)

W tym dniu poczuliśmy się trochę jak uczniowie Akademii pana Kleksa - lektury, którą akurat omawiamy. Na koniec każdy miał opowiedzieć, co przedstawia jego kleks. To było trochę zabawne i twórcze.

Lekcja języka polskiego w tym dniu była bardzo fajna. Czekamy na więcej takich zajęć.

dla "Szkolnych Wieści" napisali:
Liliana Czajka
Hubert Ciereszko