Udana próba przejęcia władzy przez uczniów

21 marca 2024 roku w naszej szkole naprawdę dużo się działo, ale zacznijmy od początku... Wszystko rozpoczęło się od drugiej godziny lekcyjnej, gdy uczniowie i pracownicy szkoły zebrali się w sali gimnastycznej. Wtedy odbył się apel, podczas którego pani psycholog oraz pedagodzy specjalni opowiadali o Światowym Dniu Zespołu Downa, który również przypada 21 marca. Na znak zjednoczenia się z osobami posiadającymi dodatkowy chromosom, większość uczniów   i niemało pracowników założyła skarpetki nie do pary. To bardzo wymowny i wzruszający znak solidarności.

Kolejną ważną kwestią było oddanie na pół dnia, od drugiej godziny lekcyjnej do piątej włącznie, władzy w ręce uczniów. Dzieci i młodzież z klas starszych zastąpiła w tym dniu nauczycieli, pracowników obsługi i administracji. Symbolem przejęcia władzy było przekazanie specjalnego złotego klucza z rąk pani dyrektor - Jolanty Daczko na ręce przewodniczącej Rady Samorządu Uczniowskiego - Mai Kamińskiej. Wtedy dopiero się zaczęło... Czy my, uczniowie,  naprawdę tak dajemy nauczycielom w kość?!

Po apelu, chętni uczniowie z klas starszych przystąpili do konkursu matematycznego, przygotowanego przez panią Jolantę Baleję. Wymagał on  matematycznego, a także logicznego myślenia. Konkurs matematyczny zakończyło odtańczenie „Belgijki”. Wszyscy tancerze świetnie się bawili, a wesoły korowód miał miejsce na parkiecie sali gimnastycznej podczas długiej przerwy.

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy, nie inaczej było z tym fantastycznym dniem, dwudziestym pierwszym marca, który na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Maria Kumiszczo z  klasy VIII
redaktor "Szkolnych Wieści"