Odmawiam, dziękuję, kontroluję - nie jestem więźniem uzależnień

W dniu 26.03.2024 r. klasy IVa i Va  przedstawiły krótkie przedstawienie artystyczne podsumowujące Innowację Pedagogiczną "UZALEŻNIENIOM MÓWIMY NIE". W spektaklu, oprócz wspomnianych uczniów, zaprezentowali się chętni nauczyciele, którzy  uświadomili widowni, że problem uzależnień jest ważny i dotyka nas wszystkich.

Celem innowacji było wprowadzenie niecodziennych form działań profilaktycznych z większym udziałem uczniów. Zadanie zostało wykonane, udało nam się zaangażować większą grupę uczniów i  wprowadzić dodatkowe formy oddziaływania.

W trakcie trwania innowacji przeprowadzane były: pogadanki profilaktyczne na lekcjach wychowawczych przez psychologa i pedagoga szkolnego, rozgrywki sportowe z elementami profilaktyki - gra terenowe "Kodeks Fair Play", wyjście do Kina za Rogiem na film – "Cudowny chłopak", konkurs plastyczny "Uzależnieniom mówimy NIE" oraz wspomniane przedstawienie teatralne.

Wanda Boczkowska, Justyna Kamińska, Anna Kolodziejak