Kosmiczne podróże klas trzecich - Planetarium w Grodzisku Mazowieckim

Jak wygląda wędrówka Ziemi wokół Słońca? Od czego zależy oświetlenie Ziemi? Czy można zmienić pory roku?

16 kwietnia uczniowie klas trzecich odwiedzili  Planetarium w Grodzisku Mazowieckim. Podczas wizyty w tym niezwykłym miejscu uczestnicy mogli uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania. Trzecioklasiści obejrzeli film edukacyjny „Zaczarowany globus”. Była to fascynującą podróż, podczas której dowiedzieliśmy się  o elementach sfery niebieskiej i skutkach ruchów naszej planety. Ponadto mogliśmy doświadczyć wiele zjawisk astronomicznych i  udać się w podróż do dalekich gwiazd i planet oraz poznać dalekie gwiazdozbiory… Niezwykłym przeżyciem był symulator misji kosmicznej 5D oraz pobyt w kopule astronomicznej - obserwatorium, w którym znajdują się teleskopy do przybliżania gwiazd, planet i innych obiektów na niebie w dzień oraz w  nocy.

Zachęcamy do odbycia takich podróży, które w ciekawy sposób przybliżają wiedzę o szeroko pojętym kosmosie.

Katarzyna Bodych, Iwona Kłonowska,
Katarzyna Smolarek, Anna Szymańska