Okulary VR – #Laboratoriaprzyszłości

Gogle ClassVR to przełomowa technologia zaprojektowana, żeby pomóc w lepszym przyswajaniu wiedzy przez uczniów. ClassVR zapewnia wszystko, czego potrzebują nauczyciele, aby wprowadzić wirtualną rzeczywistość do klasy.

Celem zajęć było zapoznanie uczniów z obsługą okularów VR. Dzięki treściom udostępnianym przez nauczyciela uczniowie mogli wirtualnie: popływać z rekinami, znaleźć się na scenie podczas próby baletu, zobaczyć ludzkie serce, czy podziwiać, jak w Indiach kąpie się słonie.

Bez wątpienia ta wciągająca technologia pozwala na chwilę przenieść się uczniom w świat wirtualny oraz zapewnić niezapomniane wrażenia podczas lekcji.

Uczniowie klas 6-8 mieli możliwość poznania nowoczesnych technologii dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach rządowego programu #Laboratoria przyszłości.

Robert Jędrzejewski